آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور

منتشر شده در بلاگ خبری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان شمالی، این نمایشگاه روز دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴ با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.
در آئین افتتاح این نمایشگاه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به شروع دوره ای جدید در رسیدن به دستاوردهایی خوب برای حوزه پژوهش و فناوری اشاره کرد و گفت: کشور در این زمینه به سمت و سوی خوبی می رود.
همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم از افزایش شرکت کنندگان در نمایشگاه به میزان ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته خبر داد. مهندس نعمت زاده با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش بنیان برای کشور، گفت: صنعتگران باید برای تجاری سازی مشارکت را جدی بگیرند و اگر صنعت، مشارکت با پژوهشگران را مدنظر قرار ندهد بیش از همه ضرر خواهد کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز از رشد فرآیند پژوهش نسبت به سال گذشته ابراز خرسندی کرد و گفت: عزم دولت برای رشد فناوری جزم است و برای اینکه ایده های جدید به مرحله تولید برسند صندوق فناوری با اعتباری خوب تصویب شده است.
دكتر متقی‌طلب دبیر شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: در نمایشگاه امسال ۲۰ گروه ارزیاب مستقر هستند و دستاوردهای پژوهشی ارائه شده را ارزیابی می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: بحث سرمایه‌گذاری از برنامه‌های این نمایشگاه است که با حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.
در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی در فضای نمایشگاهی به وسعت ۲۷ هزار مترمربع حضور دارند و آخرین نوآوری های خود را در عرصه دستاوردهای پژوهش و فناوری به نمایش می گذارند. این نمایشگاه تا ۲۶ آذر از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ برای علاقمندان دایر است.

 

 

تاریخ خبر 24 آذر 94

DgCheKhabar