پیام ریاست

منتشر شده در اطلاعات پارک

برخی از دولت های معاصر با پیشرفت های مستمر در علم، تکنولوژی و فرهنگ؛ و افزایش ظرفیت ساختارهای اجتماعیِ خود توانسته اند سطح استانداردهای زندگی مردم خود را پیوسته ارتقاء دهند. بر این اساس، تاکید مقام معظم رهبری (مدظله) بر توسعه و پیشرفت فناوری، بر ضرورت تلاشهای گسترده مسئولان عرصه علم و فناوری افزوده است.

این مهم خود دلیل ارزشمندی است بر سعی در خودکفا شدن و تلاش مضاعف در عرصه فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته در سطح جهان و تغییر و تحول در رویکرد مدیریت دانش محور، که پارک علم و فناوری خراسان شمالی با استعانت از خداوند متعال، تمام تلاش خود را در اجرایی ساختن این امر مهم به کار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه امروزه شکل گيري و توسعه بسياري از پديده هاي نوظهور تکنولوژيکي از درون پارکهای فناوری نشأت می گیرد، بر اساس تجربه جهاني، این مراکز به عنوان بستر و ساختاري كليدي و با اهميت براي دستيابي به توسعه علمي و فناوري در كشورهاي گوناگون شناخته و به كار گرفته شده اند.
پارکهاي علم و فناوري جريان دانش و فناوري را در ميان دانشگاهها، موسسات تحقيق و توسعه، شرکتهاي خصوصي و بازار به حرکت انداخته، مديريت نموده و به عنوان ابزار جلب شرکتهاي مبتني بر فناوري در سطوح بين المللي شناخته مي شوند.

پارك علم و فناوري استان خراسان شمالی مباهات مي‌كند كه به عنوان عضوي از مجموعه پارك‌هاي كشور بتواند قدم‌هاي مؤثر در توسعه ميهن اسلامي و ایجاد آينده اي درخشان برای نسل‌هاي آتي اين مرز و بوم بردارد.
اعتقاد داریم که پارک علم و فناوری خراسان شمالی باید بتواند بخشی از کلیدی ترین تکنولوژی های پیشرفته را در دستور کار خود قرار دهد و تنها با رعایت این اصل است که تعهد خود را به سربلندی، رفاه و عزت نسل های آینده نشان می دهیم. بر این اساس پیشرفته ترین تکنولوژیها، زمانی می توانند منشاء رشد اقتصادی باشند، که در توسعه محصولات و خدمات نوآورانه به تناسب نیازهای بازار، به کار گرفته شوند.

پارک علم و فناوری خراسان شمالی بر پایه این چشم انداز راهبردی تاسیس شده است که در آینده ای نزدیک بتواند به عنوان یک کانون توسعه تکنولوژی پیشرفته، جلوه های درخشانی از مشارکت در فرآیند خیزش و جهش صنعتی ایران اسلامی را در سطح ملي، منطقه اي و محلي به نمایش بگذارد.

DgCheKhabar