2 واحد فناور پارک علم و فناوری خراسان شمالی، در سيزدهمين جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ بهايي و سومین المپیاد ملی طرح کسب و کار حضور یافتند.

منتشر شده در بلاگ خبری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان شمالی،‌ واحد فناور تبسم ایده اترک آتیه شیروان مستقر در مرکز رشد شیروان و واحد فناور راستین تجهیز بیژن یورد مستقر در مرکز رشد بجنورد در دو بخش طرح کسب و کار دانشجویی و آزاد شرکت کردند و 4 جلسه مذاکره با سرمایه گذاران انجام شد.

سيزدهمين جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ بهايي و سومین المپیاد طرح کسب و کار ۷ و ۸ ارديبهشت‌ ماه 96 در اصفهان با هدف اهمیت دادن به فن آفرینی در دو بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار شد که در بخش المپياد ايده‌هاي نو مبتني بر فناوري با قابليت تجاري‌سازي اثبات شده در قالب يك نقشه راه تجاري سازي (طرح كسب و كار) مورد داوري قرار گرفتند.

گفتنی است: در بخش غيرمسابقه‌اي، نمايشگاهي از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و معرفي ابزارهاي نوين براي تامين مالي با همكاري فرابورس برگزار و در بخش مسابقه‌اي نيز طرح‌هاي ارائه شده ارزیابی شد.

ارائه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مبتني بر فناوري از جمله اقدامات اين دوره از جشنواره بود كه طي آن ۹۰ فرصت سرمايه‌گذاري و فن‌آفريني از سوي داوران جشنواره معرفي شدند.

خاطر نشان می گردد: نشست‌هاي انتقال تجربه از ديگر رويدادهاي جشنواره سيزدهم شيخ بهايي بود که در اين نشست‌ها تجربيات كارآفرينان و فن‌آفرينان در سه گروه ارائه شد

در پایان اشاره می شود: در بخش طراحان كسب و كار و فن‌آفرينان اين جشنواره، ۶۶۵ طرح كسب و كار به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شد كه از اين تعداد ۴۰۲ طرح در بخش طرح كسب و كار دانشجويي و ۲۶۳ طرح مربوط به بخش آزاد بود. در بخش فن‌آفرينان ۱۵۹ طرح ارسال شد كه ۴۳ طرح به صورت تلفني و ۲۹ طرح به صورت بازديد در سراسر كشور داوري شده است.

 

DgCheKhabar