شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی، واحد صنعتی برتر دانش بنیان استان شد.

منتشر شده در بلاگ خبری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان شمالی، شرکت سورنا صنعت خاوران فعال در حوزه پزشکی و با دستاورد دستگاه مثلث برگشت صدا در همایش روز ملی صنعت و معدن بعنوان واحد برتر دانش بنیان استان معرفی شد.

در این همایش صالحی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه برای توسعه کشور گفت: برای ارتقای کیفیت کالاها، باید تولیدات دانش محور باشد و در این زمینه باید از توان علمی دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری بهره برد.

نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز از راه اندازی15  هزار واحد تولیدی و صنعتی طی 4 سال گذشته در کشور خبر داد و افزود: بر اساس برخی آمارها، صادرات ما به اتحادیه اروپا از اول تیرماه سال 95 تا کنون حدود 500 درصد افزایش داشته است.

حسینی کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی را از اقدامات حمایتی دولت از بخش تولید عنوان و تصریح کرد: اکنون نرخ سود تسهیلات بانکی از 26 درصد به 18 درصد رسیده است.

وی اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده را ضد تولید عنوان کرد و گفت: طبق قانون، مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده دریافت شود اما این ارقام اکنون بدون توجه به داشتن یا نداشتن درآمد از تولید کننده دریافت می شود.


نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر با قید یک فوریتی در دست بررسی است ابراز امیدواری کرد: امسال این مورد در مجلس شورای اسلامی حل شود

 همایش روز ملی صنعت و معدن خراسان شمالی به همت خانه صنعت، معدن و تجارت استان روز چهارشنبه 14 تیرماه 96 در محل دانشکده هنر دانشگاه بجنورد با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

 

 

 

DgCheKhabar